mamadzidka

niepłodność, ciąża, noworodek, dziecko, macierzyństwo

Syn przyjmuje gości

w dniu 8 lutego 2014

Od wczoraj syn dumnie podejmuje swoich pierwszych gosci. Odwiedzili nas moi rodzice w związku z weekendowym wyjazdem męża. Zaskakujący jest fakt, jak takie małe dziecko reaguje na nowe osoby, głosy. Zwraca główkę i jest bardzo zdziwiony, że jest na rączkach u babci lub dziadka. Druga sprawa, że Mały pozuje na najgrzeczniejsze dziecko świata. Pokazowo mniej ulewa, intensywnie uczy się odbijania, grzecznie je, dużo śpi i mało marudzi. 

Oczywiście doszło do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń. Babcia najchetniej zawinęłaby wnuczka w becik, nosiła go wyłącznie na rękach lub intensywnie bujała w wózku. Bez dwóch zdań mój noworodek jest dosyć zaskoczony. Ale też i zadowolony ze względu na nowe wrażenia. Wczoraj został wykąpany w asyście babci, która „sprzedała” mi jeden ciekawy patent. Otóż zaproponowała wkładanie Małego do wody w pieluszce oraz podkładanie dwóch złożonych pieluszek pod główkę do wanienki. To jest o tyle wygodne, że Mały leży jak na poduszeczce i nic się nie boi. Poza tym, nie trzeba go trzymać pod główką i można go swobodnie myć używająć dwóch rąk. Mały był zadowolony i jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że kocha się kąpać. 

Reklamy

2 responses to “Syn przyjmuje gości

  1. Ewelina Malina pisze:

    Dzięki Twojej babci wyjaśniła się zagadka mojego zdjęcia. Mam 2 tygodnie, leżę w wanience z różową wodę a dookoła „pływają” pieluchy;) Różowa woda od kalii, to wiem, ale zawsze mnie zastanawiało po co te pieluchy! A to już wiem;)

  2. mamadzidka pisze:

    Stosuję patent z pieluchami juz parę dni i naprawdę się sprawdza. Mały nie boi się kontaktu z wodą, za to mniej lubi koniec kąpieli : )

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: