mamadzidka

niepłodność, ciąża, noworodek, dziecko, macierzyństwo

Ginekolog

w dniu 16 kwietnia 2014

Mając w zamyśle poszukiwanie w czeluściach internetu opinii na temat dobrych pediatrów, natchnęło mnie na wspomnienia. Tak sobie myślę: „jak tu znaleźć takiego pediatrę jak chociażby moja dr ginekolog?” Bo miałam naprawdę dużo szczęścia, że na nią trafiłam. W końcu. Wcześniej trafiałam raczej na facetów w tym temacie. Z wyboru. Wydawało mi się, że są bardziej konkretni i bez większych sentymentów dadzą receptę bez marudzenia. Teraz jednak obstaję, że kobietę dobrze zrozumie tylko inna kobieta. Nie brzmi to zbyt demokratycznie. Raczej nad wyraz feministycznie…Trafiłam w końcu dobrze. Dlaczego? Moja teoria jest taka:” że jakim się jest człowiekiem takim się jest też lekarzem”. Okazuje się, że można być osobą, cierpliwą, wyrozumiałą, odpowiadać na wszelkie głupie pytania zwichrowanej ciężarnej. A jeszcze wcześniej opętanej robieniem badań intensywnej „starającej się” o ciążę.

I można być w tym wszystkim też osobą mądrą, pewną swojej wiedzy i kompetentną. W czasie prowadzenia ciąży przez Panią Dr nie było problemów ze skierowaniami na badania, usg było zawsze wykonywane tyle ile było trzeba i w odpowiednich momentach. Co najważniejsze, mogłam się też bez problemu skontaktować telefonicznie o ile była taka potrzeba. To duży komfort psychiczny. Z perspektywy czasu wiem, że nie byłam najłatwiejszą pacjentką. Myślę, że czasami pozawracałam jej trochę głowę niepotrzebnie.A spotkałam się wyłącznie ze spokojnym nastawieniem i wyrozumiałością. W takim momencie to było dla mnie naprawdę coś ważnego. Brzmi to jak laurka, wiem. Myślę, że na nią zasługuje. Mam wątpliwości, czy by sobie życzyła by podać jej nazwisko – więc tego publicznie nie zrobię. Ale jestem jej naprawdę wdzięczna. Bo wiem, że to dzięki niej śpi obok mnie mój wspaniały Synek.

Reklamy

4 responses to “Ginekolog

  1. Ewelina Malina pisze:

    Fajnie, że znalazłaś takiego lekarza, któremu możesz zaufać, bo to chyba najważniejsze. To teraz powodzenia w szukaniu pediatry;)

  2. pirelka pisze:

    To wspaniale znaleźć tak dobrego lekarza, któremu można zaufać. Ja wcześniej chodziłam do samych kobiet, ale odkąd tutaj spotkałam 2 kobiety gin. i mnie zawiodły, a polecono mi mężczyznę.. okazał się strzałem w 10-tkę i mam nadzieję, że dzięki Niemu też uda mi się zajść w ciążę i szczęśliwie dokończyć.

    Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: