mamadzidka

niepłodność, ciąża, noworodek, dziecko, macierzyństwo

Nowe smaki

w dniu 22 Maj 2014

Jako, że marchewka została zaliczona z sukcesem, poszliśmy dalej w tym temacie. To znaczy matka „wyciągnęła” nowe smaki z półeczki synka a Królewicz łaskawie smakuje.

Nowym smakiem nr 2 była, jakżeby inaczej marcheweczka z ziemniaczkiem. I tu uzyskaliśmy duży sukces. Syn jadł, otwierał buziaka i wyraźnie mu smakowało. I chciał jeszcze. Aż matka musiała przyhamować te zapędy. Ale z każdym nowym posiłkiem zwiększamy też ilość, więc Synu już jest zadowolony.

A że przyszły upały, matka poszła po rozum do głowy i stwierdziła, że mleko, a i owszem, ale przydałoby się coś jeszcze do picia.

Pierwszy poszedł w obroty soczek jabłkowy „Słodkie jabłka”. Nie był to wczoraj spektakularny sukces, o nie. Jeden łyk i wyplucie. Dziś spróbowaliśmy znowu. I było już lepiej. 60 ml wypite, jak nic. Ale oczywiście rozcieńczyłam go dużo bardziej woda by pozbyć się kwasowości. Albo się Synciowi pić chciało albo poszerzył z dnia na dzień swe smakowe horyzonty. Oby tak dalej. Grunt to się nie poddawać i proponować. Ale chłopaka nie zmuszam. Nie chcę by nowe smaki kojarzyły mu się z jakimś przymusem. Ma ochotę to je/ pije. Nie chce – nie musi. W końcu mamusia trafi. A jak nie, to mamy cycusia. I cieszę się, że tak ładnie nam to wychodzi. Nie spodziewałam się, że będziemy się karmić aż tak długo. I mam nieśmiałą nadzieję, że jeszcze trochę pociągniemy tę  laktację. Bo matka zadowolona, Bo Syn uśmiechnięty jak dobrze mleko leci. Już teraz wiem, że karmienie będzie jednym z moich najlepszych wspomnień wczesnego macierzyństwa. Więc nowe smaki – tak, ale na razie mleczko to podstawa.

Reklamy

4 responses to “Nowe smaki

  1. No pieknie ! Wytrwalosci ! My z jablek zrezygnowalismy narazie ale banan króluje :-).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: