mamadzidka

niepłodność, ciąża, noworodek, dziecko, macierzyństwo

Mleczny smok

w dniu 23 Maj 2014

Co można robić w upał będąc 4 – miesięcznym niemowlakiem? Prosta sprawa. Pić. Synek pije dużo, ciągle i namiętnie. Pije mamine mleko a w międzyczasie pociąga z butelki rozcieńczone soczki. Skończyliśmy dzisiaj jabłkowy i w ruch poszedł bananowy. A więc nowy smak i nowe doznanie.

Co można robić w upał będąc mamą niemowlaka karmionego piersią? Pić. Mama pije duże ilości wody, przepijanej hektolitrami pysznej schłodzonej herbatki. A wszystko to by produkcję mleka nastawić na najwyższe obroty.

A Synek z linii produkcyjnej korzysta chętnie i na pewno przystawia się częściej. Czasami pociągnie kilka dużych łyków i już zniecierpliwiony chce uciekać do zabawy. A czasami ciągnie i ciągnie niczym mały mleczny smok.  A mama ma wrażenie,że wypija do samego dna. I wtedy się zaczyna zastanawiać – czy aby jemu ta ilość wystarcza? A może tego mleka jest za mało? Czy nie jest głodny? Wtedy matka biegnie do szafki przygotować sobie szklaneczkę herbatki laktacyjnej. Nie wiem, czy dobrze działa na produkcję mleka ale na psychikę na pewno.

Moje mleczne wątpliwości rozwiewa jak zwykle Synu. Uwielbiam gdy w trakcie posiłku uszczęśliwia mamusię swoim mlecznym najedzonym uśmiechem. A potem wraca do ssania. 

Od rozmyśleń jest mama. Synek nic sobie nie robi z takich dywagacji. Bawi się i macha nóżkami w samym body i skarpetkach.

To jest życie. 

 

Reklamy

4 responses to “Mleczny smok

  1. momenty z życia pisze:

    U nas to samo: Kacper jakby mógł to wisiałby cały dzień na mamie. Nie mamy tego szczęścia z butelkami – synek ich nie toleruje. Zostaje tylko pierś mamy 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: