mamadzidka

niepłodność, ciąża, noworodek, dziecko, macierzyństwo

Dwuwannowiec pospolity

w dniu 24 września 2014

Tak. To kolejne określenie Mojego Syna.

No, bo kto? ja się pytam kto? posiada na wyłączność w wieku 8 miesięcy 2 wanienki?

A kto mu je sprezentował? No, wiadomo rodzice…Co maja na spółę jeden prysznic. Żeby nie było – z brodzikiem.

Pierwsza wanna Syna została zakupiona w pewnym znanym szwedzkim hipermarkecie na literkę ” I „.

I sprawdzała się znakomicie od urodzenia do około 3 – 4 miesiąca życia. Czyli do momentu, jak synu znacząco urósł i się przestał mieścić. Właściwie to się mu nogi przestały mieścić jak wyprostowywał. Tak więc choć wanna fajna była (bo antypoślizg i szybko się napełniała, mała i poręczna) – to poszła w odstawkę (czyli nie została wyrzucona – co przyszłość pokazała było genialnym posunięciem).

No, i cóż było robić – kupiliśmy wannę nr 2.

Zwykłą, polską,dużą plastikową wanniochę w kolorze green. Ta to ma gabaryty. A jak się wody dużo naleje to się plastik fajnie wygina przy noszeniu. Ale czy już wspominałam, że jest duża? Bo jest duża, także Synu mógł poczuć się jak na stadionie olimpijskim i poszaleć z chlapaniem. A chlapie na maksa. Bo kocha wodę. Jest w swoim żywiole – jak to Wodnik. Nie raz tak Matkę załatwił Wodnik Szuwarek, że była mokra od stóp do głów. Podłoga zresztą też. Więc Matka pomyślała: „Ej, czemu my dziecka nie kąpiemy właściwie w łazience?” No, właśnie czemu? Bo łazienka mała, a w łazience prysznic z brodzikiem. Niby można by było wannę nr 2 postawić na podłodze. Ale tak jakoś nieporęcznie jest. Bo wanna jest duża – przypominam. Więc oficjalnie pożegnaliśmy się z dużą wanną nr 2. Poszła w odstawkę – czyli musi odleżeć swoje na szafie. Aż do kogoś trafi na przechowanie vel poczeka na kąpanie jakiegoś kolejnego radosnego niemowlaka.

A mój uroczy niemowlak powrócił do swych kąpielowych początków – czyli szwedzkiej białej wanienki. Wanienka idealnie pasuje do brodzika. Synu w swą wannę zasiada (idzie mu coraz lepiej), robi pianę i nurza swe zabaweczki. Radochy co nie miara. I płacz przy wychodzeniu. Standard.

Reklamy

2 responses to “Dwuwannowiec pospolity

  1. no ładnie dwie wanny – burżuazja wręcz 🙂
    my mieliśmy 80 cm z OKT ale jak wyrósł z niej przejszlim do „dorosłej” wanny no i muszę się pochwalić że wczoraj sobie sam skubany w niej stanął

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: